Hakkımızda

Santeks Tekstil Makineleri

SANTEKS, 2003 yılında sadece 3 çalışanı ile tekstil makineleri yedek parça ithalatı ve satışı yapan bir firmayken2006 yılında ihracata başlamış, 2008 yılında Yurtdışındaki ilk ofisini açmış, 2017 yılında ise Tekstil Makinelerinin imalatına başlamıştır.

2021 yılı itibariyle 35 yurtiçi, 6 yurtdışı çalışanı olan, 10’dan fazla ülkeye ihracat yapan bir firma haline gelmiştir. “En yeni ve son teknoloji tekstil makineleri üreterek/tedarik ederek dünya standartlarında ürünler sunmak” ilkesi ile yola çıkan Santeks Tekstil Makineleri, kendi uluslararası markaları olan “Santeks” ve “Boosan” markaları ile Türk ‘Menşeli teksil makineleri üreten ve yurtdışına ihracat yapan firma haline gelmiştir.

Yıllar itibariyle ürün çeşidini, satış kanallarını, sektör tecrübesini ve imalat alt yapısını geliştirmiştir. Mevcutta 10’dan fazla uluslararası firmanın yurtiçi ve Turki Cumhuriyetler Bölgesi temsilciliğini yapan firma, tekstil makinelerinin satışı yanı sıra, firmalardan gelecek anlık ve acil teknik destek ihtiyaçlarını karşılayabilmek için her makine grubu için teknik servis ekibi oluşturmuştur.

İthal ettiği makinelerle ilgili karşılaşılan teknik sorunda çözümler üreten firmamız gün geçtikçe tekstil makinelerinin çalışma prensibi, üretimi, proseslerin işleyişi, teknik kapasitesi gibi konularda sektöre ve tekstil ürünleri üreticilerine teknik bilgi aktarımı yaparken aynı zamanda temsilciliğini yaptığı tekstil makineleri imalatçılarını makinenin geliştirilmesi konusunda yönlendirmiş ve üretici firmalara gerekli geliştirmeleri yaptırmıştır.

Çin’de üretme maliyetlerinin Türkiye ile aynı seviyeye gelmesi, edindiği imalat tecrübesi ve know-how, Türk Markası ile üretim yapma isteği sonucunda kendi tekstil makinelerinin üretimine 2017 yılında başlamıştır.

17 senelik tekstil makineleri alım satımı, teknik servis, müşteri ihtiyaçları ve sektör tecrübesinden sonra edindiği tecrübeyi kendi imalat altyapısını kurarak ithalat-İhracat yapan firma profilinden İmalat-İhracat ve Ar-Ge yapan firma profiline kavuşmuştur.

Bugün itibariyle 3’ü yerli toplam 18 ana ürün grubunda tekstil makineleri satışı yapmaktayız.

 1. Düz Örgü Makineleri,
 2. Kapitone Makineleri,
 3. Dar Dokuma Makineleri
 4. Eldiven Makineleri,
 5. Örgü Makineleri,
 6. Kapitone Makineleri,
 7. Kopenaki Makineleri,
 8. Kordon Makineleri,
 9. Kroşe Makineleri,
 10. Lastik Örme Makineleri,
 11. Nakış Makineleri,
 12. Tres Makineleri,
 13. Yuvarlak Örme Makineleri,
 14. Ponpon Makineleri,
 15. Kroşe Makineleri,
 16. İplik Aktarma Makineleri,
 17. File Örgü (Raschel) Makineleri,
 18. Remayöz Makineleri

2006 yılında sadece Yaka Makinesi (Düz Örgü Makineleri) grubu ile başlayan yolculuğumuzda yıllar itibariyle gerek Pazar payımızı büyütmek gerekse müşteri ihtiyaçlarına tam anlamıyla cevap verebilmek için ürün sayısını 1 adet tekstil makine ürün grubundan 18 adet tekstil makine ürün grubu ile ürün çeşitliliğini artırmıştır.

Tekstil Makine Ürün grubunun artmasıyla, her ürün grubunda teknik servis ekibi kurulmuş, her ürün grubunda müşterilerile teknik destek ve servis hizmetleri verirken firma makinenin çalışma prensibine, arıza sebeplerine yönelik bilgi birikimine sahip olurken aynı zamanda ileriki yıllarda imalata geçiş için tecrübe kazanmıştır. Bu tecrübe sayesindeher ürün grubu için piyasanın en iyi teknik servis ekipleri oluşmuştur.

Türkiye’nin en küçük tekstil üreticisinden en büyüğüne tekstil makinesi projesi çizen, üretim hattı kuran ve en iyi teknik desteği gerçekleştiren Santeks, yüksek müşteri memnuniyeti ilkesi ile çalışmaya özen gösteren bir firma pozisyonuna gelmiştir ve; “Kalite üretilir, kontrol edilmez” sloganı ile operasyonlarına devam etmektedir.

Belgelerimiz

Santeks Tekstil Makineleri olarak sahip olduğumuz tescil belgelerimiz.

ISO 9001:2015
Weaving Machine Certificate
Winding Machine Certificate
Knitting Machine Certificate

TOP